Објавено на:

Тело на непозната жена извадено од Вардар

t

Вчера околу пладне, тело на жена било извлечено од водите на реката Вардар во Таорската Клисура, кај Ново Село, соопшти МВР.

„На 25.05.2023 во 12.49 часот во СВР Скопје е пријавено дека во с.Ново Село, скопско, во водите на реката Вардар бил забележан женски труп. Од екипа на противпожарната единица Скопје телото било извадено од реката и по наредба на Јавен обвинител било предадено за обдукција“, велат од полицијата.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за утврдување на идентитетот на починатата жена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Битола приведена скопјанка барана со шест…

Денеска (21.11.2023) околу 17 часот полициски службеници…

Скопјaнка го прободела бившиот партнер со ножици,…

Жена осомничена за обид за убиство на…

Шкупи го доби скопското дерби со Вардар…

Шкупи ги потврди шампионските амбиции и во оваа…

Починат маж пронајден во Вардар кај Пешачкиот…

Во водите на реката Вардар кај Пешачкиот…

Пронајден машки труп во водите на Вардар,…

Машки труп е пронајден утрово во водите…