Објавено на:

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК ДОАЃА ВО МАКЕДОНИЈА – особено подгответе се за во четврток!

t

Утре ќе се задржи сончево и топло време, а попладне и во вечерните часови во северените делови ќе има појава на изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи.

В среда и четврток ќе биде многу топло, а во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер и услови за појава на краткотрајно невреме, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Од петок, пак, според УХМР, ќе преовладува претежно стабилно и топло време.

Максималните температури во државава утре ќе достигнат до 36 степен, задутре до 38 , а в четврток до 39 степени. Во Скопје за утре е прогнозирана максимална температура до 34 степени, а за Гевгелија до 36 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Познато кога ќе продолжат преговорите меѓу Косово…

Во вторник, 4 април, во Брисел продолжува…

Да не бевте вие немаше да го…

Во своето излагање одговарајќи на прашањата за…

(Видео) 13.000 полицајци ќе го замолчуваат францускиот…

Во Франција започна уште еден ден протести.…

НИЕ ВАКА ЖИВЕЕМЕ, А АКО НЕ ВИ…

Милорад Додик, претседателот на Република Српска, денеска…

Хаос во Франција: Претреси во пет големи…

Во просториите на големи француски и британски…