Објавено на:

ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК НИ ДОАЃА ОД УТРЕ – особено рекордот ќе биде срушен во вторник за време на неработниот ден во Македонија!

t

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер.

Максималната температура ќе достигне 31 степен.


Во недела времето ќе биде сончево и топло иако во некои делови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе достигне 33 степени, а слично време не очекува и во понеделник.

Во вторник не очекуваат рекордни 34 степени и многу сончево време.

Од УХМР издадоа и актуелно предупредување:

Во следните денови ќе биде топло со пораст на дневната температура, која на повеќе места ќе биде над просекот за овој период од годината. Од недела во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Тешка сообраќајна несреќа во Радишани

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва околу…

Македонски автомобил падна во морето во Неа…

Автомобил со скопски регистарски таблички падна в…

Санкционирани 66 возачи во Ченто

Денеска (26.06.2022) во периодот од 10.00 до…

Петков: Скопје сега има избор за својата…

Скопје сега има избор за својата иднина,…

Удрен пешак на раскрсница кај Соборен храм

Денеска околу 18:30 часот беше удрен пешак…