Објавено на:

(Видео) Тензии и во Црна Гора: Демонстранти се обидоа да ја пробијат заштитната ограда

t

Откако Владата го усвои предлогот на текстот на Основниот договор со Српската православна црква, пред зградата на извршната власт се случи инцидент меѓу граѓани кои протестираа.

Тие го блокираа патот пред зградата на Владата, наизменично поминувајќи ја улицата од едната на другата страна.

Тие се обиделе да ја пробијат заштитната ограда, а потоа ја пееле државната химна.

Потоа, ги вклучиле и сирените за аларм.

Граѓанскиот активист Александар Саша Зековиќ се обидел да упадне во зградата на Владата, но полицијата го спречила во тоа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Најмалку 16 лица се повредени при…

Попладнево се случил инцидент во Тухељски Топлице,…

(Фото) Еве уште еден од тепачите на…

Денеска за време на "прославата" по повод…

Таравари: Инцидентите кај Мавровка беа испровоцирани од…

Градоначалникот на Гостивар и потпретседател на Алијанса…

(Видео) Тензии и во Црна Гора: Демонстранти…

Откако Владата го усвои предлогот на текстот…

(Фото) Ова е вториот пиштолџија кој денес…

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа фотографии и…