Тепачка во градски парк: Три лица нападнати од обезбедувањето на дискотека

t

Тројца скопјани рано утринава биле нападнати пред дискотека во Градскиот парк.

Според пријавата која стигнала до полицијата околу 4 часот, М.С.(21), Д.М.(56) и В.А.(46) биле физички нападнати од вработени како обезбедување во дискотеката.

Полицијата работи на расчистување на настанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје: Загина пешак

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје…

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…