Тетовец заврши во станица откако нападнал вработен на Клиника

t

Тетовската полиција информира дека 36-годишник од градот бил приведен откако добиле пријава за физички нападнат од вработен во клиничката болница. Приведениот, според СВР Тетово, агресивно се однесувал и кон полицајците.

– Десетина минути по полноќ, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 36-годишниот тетовец Г.М., затоа што физички го нападнал В.А.(37) од тетовско село додека бил на работното место во тетовската Клиничка болница и агресивно се однесувал кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија. Приведениот е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок – информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Полициски службеници на СВР Тетово вчера привеле 51-годишник од Ново село на автобуската станица во градот затоа што претходно со остар предмет му се заканил на човек од тетовско Добарце, по нивна претходна вербална расправија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат Свети…

Свети Алексиј човек Божји Различни се патиштата…

Нови информации за состојбата на Папата Франциско…

Папата Франциско има респираторна инфекција и ќе…

Ќе се изненадите: Што треба да се…

Слабеењето никогаш не е лесен процес и…

Сенатот гласаше за укинување на правото на…

Сенатот денеска во двопартиска усогласеност гласаше за…

Доаѓаат Лазарова сабота, па Цветници: Што треба…

На 8 април е Лазарова сабота, еден…