Објавено на:

Тетовец му го запалил со бензин БМВ-то на сограѓанин

t

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против О.М.(30) од село Џепчиште, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност”“, соопшти МВР.

„На 24.04.2020 во населбата Дреновец во Тетово, пријавениот со употреба на запалива течност предизвикал пожар на паркирано патничко возило „БМВ”, сопственост на А.Ј. од Тетово“, додаваат од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетово “лета”: Изречени 149 санкции за брзо…

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (14…

СВР Тетово заедно со спортските клубови ќе…

Претставниците на повеќе спортски клубови од гостиварскиот…

Пожарот избувна од дефибрилатор, не од продолжен…

Мумин Исмаили е сведок на трагедијата во…

Драма во Тетово: Маж и жена физички…

„На 29.07.2022 во 12.45 часот во СВР…

Заскитан куршум заврши во 40 годишен маж…

Од заталкан куршум синоќа бил повреден 40-годишник…