Тетовци се испотепале заради недоразбирање во сообраќајот

t

На 22.03.2023 во 06:30 часот во СВР Скопје, С.З.(41) од с.Јеловјане, тетовско, пријавил дека околу 05:30 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходно недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сообраќајот се одвива непречено, снег со слаб…

Сообраќајот на државните патишта се одвива во…

Густа магла кај Бунец, Маврово видливоста намалена…

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива…

Левица: Касами повика на рушење на уставниот…

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен…

Во прекин сообраќајот на патот Валандово –…

Поради превртена приколка од камион во прекин…

Патниот правец Крива Палнка-Деве Баир е пуштен…

Македонија пат информира дека патниот правец Крива…