Тешка кражба во фирма во Битола

t

На 06.02.2022 околу 04.40 часот пријавено е дека на улица ,,Генерал Васко Карангелески“ во Битола во простории на правно лице, сопственост на Е.С. (43) од Битола, извршена е тешка кражба при што се одземени пари и други предмети.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Има или не пропусти во лекувањето на…

Преку нов Кривичен законик ќе се враќа…

„Чкембари“ со кореографија го прославија 38. роденден

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го дочекаа Кил…

Кил се измачи за да ги освои…

Македонскиот шампион, Еурофарм Пелистер го одигра најдобриот…

Арачиновец ограбил сендвичарница, куќа и возило

На 22.09.2023 околу 12.00 часот во с.Арачиново,…

Велешанец крадел претставувајќи се како полицаец

Четириесет иедногодишниот А.К. од велешко Горно Оризари,…