Објавено на:

Тешка сообраќајка во Аеродром, скопјанец излета од булевар со мотоцикл

t

Тиресет и три годишен скопјанец е тешко повреден откако вчера излетал од коловозот на булевар „АСНОМ“ со мотоцикл „хонда“.

Несреќата, информира МВР, се случила околу 01.50 часот утринава.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Б.Т. (33) од Скопје констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…

За седум дена ќе биде познат судбината…

Еврејската заедница на Македонија ја започна процедурата…

Захарова со страшно предупредување: Украинците се подготвени…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…