Тешка сообраќајка во Неготино – повредени се млади лица

t

На 12.02.2022 во 04:30 часот на регионалниот пат Р1 103 Неготино-Лакавица, во с.Пепелиште, патничко возило „сеат леон“, со неготински регистарски ознаки, управувано од И.Ѓ.(27) од Неготино, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата возачот И.Ѓ. и неговите сопатници С.Р.(26) и Р.Т.(28), сите од Неготино, се здобиле со тешки телесни повреди, а сопатникот Д.С.(26) од Неготино се здобил со повреди, констатирани во Општа болница-Кавадарци, односно во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Увид извршила екипа од Полициска станица Неготино.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

(Фото) Шокантни слики: Како се случи сообраќајната…

Шокантни се сликите од сообраќајната несреќа на…

Локализирани пожарите кај Неготино и Демир Капија

Ставен е под контрола пожарот кај Неготино,…

Приведен криумчар од Неготино: Пренесувал мигранти

Синоќа околу 22.20 часот на автопатот А1…