Тешка сообраќајка кај Визбегово, сообраќајот се пренасочува по околните улици

t

Страотна сообраќајна незгода во која тешко е повреден мотоциклист се случи денеска во скопската населба Визбегово.

Тешка сообраќајна несреќа се случила пред неполн час на улицата „Јадранска пагистрала“ (Кочански пат). Според првични и неофицијални информации едно лице е повредено во несреќата.

На лице место веднаш интервенирал тимот на Итната помош, а во моментов полицијата го обезбедува местото на настанот. Поради несреќата улицата е целосно затворена за сообраќај и возилата се пренасочуваат по околните сообраќајници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Автомобил удри во мечка со мали…

Доцна вечерва на локалниот пат Тетово -…

Американската дипломатија е сигурна дека Мицкоски нема…

Американската дипломатија е сигурна дека Мицкоски нема…

ОБСЕ е спасена

ОБСЕ е спасена. Со овие зборови Претседавачот…

Вучиќ: ЕУ ќе ја затвори вратата за…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Дубаи…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…