Објавено на:

Тешка сообраќајна несреќа во Гостивар: “БМВ” удри во двајца пешаци, едниот е малолетен

t

Вчеравечер во 20.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на ул.„Мајор Чеде Филипоски“ во Гостивар, патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Е.(32) од с.Лакавица, удрило во пешакот Р.А.(58) од с.Здуње и во уште еден малолетен пешак.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетниот пешак, а со телесни повреди Р.А., констатирани во Ургентниот центар во Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нашата чудесна земја: Гостиварец си позајмил агрегат…

Вработен во гостиварскиот стационар за улични кучиња…

Соседки “се фатија за коса”: Женска тепачка…

СВР Тетово информира дека вчера (2 ноември)…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

Страшно: 18 годишен гостиварец се обидел да…

На 22.10.2022 во 01.50 часот во Гостивар,…