Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: Мерцедес удри во електричен тротинет

t

На 16.09.2023 во 15.55 часот било пријавено дека во Тетово на бул.„Илинденска“, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило „мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.М.(47) од Тетово и електричен тротинет управуван од малолетник од с.Гургурница, тетовско.

По несреќата, малолетникот бил пренесен во Клиничка болница Тетово, каде од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Давидовски: Тетовци, особено жителите во радиус…

Жителите на Тетово, особено жителите кои живеат…

Во пожарот во фабриката во тетовско изгореа…

Во фабриката во тетовско Фалише изгоре голема…

На црковно место најприродно е да има…

Од Црковниот одбор при манастирот „Свети Наум…

Пудлите на Мицкоски здружено бараат отстранување на…

„Ја повикуваме Комисијата за односи со верските…

Дијана ја прими првата имунотерапија, да помогнеме…

Дијана Наумоска од Тетово ја прими првата…