Објавено на:

Тешка сообраќајна несреќа во Тетово – Мотоцикл излетал надвор од патот

t

На 06.04.2022 во 19.00 часот било пријавено дека во Тетово, на локалниот пат с.Д.Лешница – с.Г.Лешница мотоцикл „крос“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.А.(21) од с.Палатица, излетал надвор од патот.

Во несреќата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, конастатирани во Клиничкиот центар Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец ја тепал 24-годишната сопруга

Синоќа околу 22.30 часот, полициски службеници на…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во…

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината…

Студентскиот дом во Тетово во новата академска…

Новиот студентски дом кој се гради за…

Траги-комедија: “Бугари” ќе гласаат и во Тетово,…

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами и амбасадорот…