Тешка сообраќајна несреќа во Тетово: 24-годишна девојка заврши во болница!

t

Дваесет и четиригодишна девојка од Тетово е тешко повредена во сообраќајна незгода што попладнево се случила околу 17:30 часот.

-Се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило „мерцедес” со тетовски регистарски ознаки управувано од Љ.Х (21) од тетовска Стримница и мопед, исто така, со тетовски ознаки што го управувала 24-годишната тетовка Е.З. Во несреќата, таа се здобила со телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Сообраќајната незгода се случила на крстосницата меѓу улиците „Борис Кидрич” и „Благоја Тоска”.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Легендата на музиката Мишо Ковач завршил во…

Легендарниот пејач Мишо Ковач (82г.) синоќа со…

(Видео) Давидовски: Тетовци, особено жителите во радиус…

Жителите на Тетово, особено жителите кои живеат…

Во пожарот во фабриката во тетовско изгореа…

Во фабриката во тетовско Фалише изгоре голема…

На црковно место најприродно е да има…

Од Црковниот одбор при манастирот „Свети Наум…

Најмалку 30 предвремено родени бебиња евакуирани од…

Министерството за здравство во Појасот Газа денеска…