Објавено на:

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е млад велосипедист

t

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Џон Кенеди” и ул.„Исмаил Ќемали” во Скопје, патничко возило „опел астра”, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Т.(63) од Скопје, удрило во велосипедист В.Ж.(20) од Скопје.

По несреќата, В.Ж. бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” – Скопје каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Засилени контроли во Чаир: Државен пазарен инспекторат…

Денеска во периодот 10.00 до 17.00 часот…

Пукање во Чаир! Едно лице заврши во…

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера…

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е…

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје…

Делови од 6 скопски општини утре без…

Без електрична енергија утре ќе останат делови…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…