Објавено на:

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е млад велосипедист

t

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Џон Кенеди” и ул.„Исмаил Ќемали” во Скопје, патничко возило „опел астра”, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Т.(63) од Скопје, удрило во велосипедист В.Ж.(20) од Скопје.

По несреќата, В.Ж. бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” – Скопје каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дел од огранокот на Алтернатива во Чаир…

Дел од огранокот на Алтернатива во Чаир…

Привремено решен проблемот со греењето на Бутел…

Обезбедени се финансиски средства за набавка на…

Со месеци пробувала да се лекува, ја…

На млада 27-годишна девојка која престојувала во…

ЕСМ: Одговорноста за прекин на греењето на…

АД ЕСМ нема правен основ да му…

Трагедија: Млада жена почина откако ѝ се…

На млада 27-годишна жена која престојувала во…