Објавено на:

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е млад велосипедист

t

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Џон Кенеди” и ул.„Исмаил Ќемали” во Скопје, патничко возило „опел астра”, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Т.(63) од Скопје, удрило во велосипедист В.Ж.(20) од Скопје.

По несреќата, В.Ж. бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски” – Скопје каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НАЈНОВА ВЕСТ: Специјалци на улиците во Чаир…

Голема полициска акција е во тек вечерва…

(Видео) Не е Арачиново туку Чаир: Кабли…

Извадени кабли од секаде, нешто слично на…

Хаос на македонските улици: Дете прегазено во…

Вчера на улицата „Кемал Сејфула“ во скопската…