Објавено на:

Тешка сообраќајна несреќа, две лица со повреди пренесени во болница

t

На 11.06.2022 во 12.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат с.Суводол-Скопје, во атарот на с.Брезница, на место викано „Биба“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“, управувано од В.А.(66) од Скопје и патничко возило „мерцедес“, управувано од Т.С.(56) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „голф“, Ј.А.(67) од Скопје, а со телесни повреди се здобил В.А., констатирани во Градската општа болница во Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Македонски Брод.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

(Фото) Удрен велосипедист во центарот на Скопје

Во овој момент во центарот на Скопје…

Власта потрошила 58 милиони евра на провизии…

Постои застој и бавна динамика на реализацијата…