Објавено на:

Тешка сообраќајна несреќа, две лица со повреди пренесени во болница

t

На 11.06.2022 во 12.30 часот било пријавено дека на регионалниот пат с.Суводол-Скопје, во атарот на с.Брезница, на место викано „Биба“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“, управувано од В.А.(66) од Скопје и патничко возило „мерцедес“, управувано од Т.С.(56) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „голф“, Ј.А.(67) од Скопје, а со телесни повреди се здобил В.А., констатирани во Градската општа болница во Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Македонски Брод.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Има и разумни: Бугарски тиктокер на…

Бугарски тиктокер објави кратко видео на социјалната…

(Видео) Француската амбасадорка во Софија: Без Бугари…

„Дадовме европски гаранции дека вклучувањето на Бугарите…

Груевски: Не може Македонците да се виновни…

Поранешиот премиер Никола Груевски, на Фејсбук сподели…

Бугарски одбојкар: Проблемот ќе се реши со…

Бугарија мора да има намерна државна политика…

Добро утро со Инфомакс: Толку се страхувам,…

Гане Тодоровски е еден од плеадата македонски…