Објавено на:

Тешка сообраќајна несреќа кај велешка АГРИА: Повредено е 19 годишно момче

t

Поради лизгавиот коловоз од дожд и брзо возење попладнево околу 18:30 часот на патот под АГРИА кон Велес со возило од патот излета 19 годишно момче. На местото на настанот се упати возило на СВР Велес за да ја утврди причината за несреќата.

Како што информира за МИА д-р Васил Пановска Поп Стефанова, началник на Брза помош, момчето се здобило со повреди на глава и му била укажана прва помош и во свесна состојба било однесено во Хирушките амбуланти на велешката болница.

Таму првично за МИА информираат дека момчето моментално е на рентген снимање.

Инаку од ноември лани расипан е компјутерскиот томограф поради што во вакви итни и други случаи за жал во велешката Општа болница не може да се изврши снимање на повредени во сообраќајќи и други несреќи, но и за останатите пациенти поради што се препраќаат во болниците во Скопје, Штип и Битола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Страшна сообраќајна несреќа во велешко: Едно лице…

На 30.07.2022 околу 08.15 часот на регионалниот…

Велешанец доби 30 дена притвор поради поседување…

Триеседневен притвор за 24-годишен велешанец, кај кого…

(Видео) Апасиев ја подбра Бисера: Финансирате детски…

Пратеникот Димитар Апасиев вели дека културното наследство…

Семејна драма во Велес: Синот ја нападнал…

„Вчера во 17:45 часот во Велес, полициски…