Објавено на:

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА: Малолетничка итно пренесена во болница откако во неа удрило возило

t

На 20.05.2022 во 13.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Ново Село, во с.Босилово, патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки, управувано од Љ.Т.(19) од с.Секирник, струмичко, удрило во малолетен пешак од с. Босилово.

Малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукашенко: Ако им треба помош на нашите…

Зборувајќи за време на државната посета на…

Еден гол му беше доволен на Интер…

Бранителот на пехарот во Купот на Италија,…

Заврши седницата на ИО на СДСМ: Еве…

(Интегрален текст од изјавата на Богданка Кузеска,…

(Видео) Грев е ова што ѝ го…

Грев е тоа што ѝ го прават…

(Видео) Ангелов ексклузивно за Инфомакс: На следните…

Доколку на наредните избори не добиеме 100%…