Тешки времиња: Жена фатена на дело како краде во трговски центар во Тетово

t

Во трговски центар во Тетово вчера во 16.30 часот полициски службеници од СВР Тетово ја лишиле од слобода И.М.(37) од Гостивар.

Како што соопштија денеска од МВР, таа била фатена при извршување кражба во трговскиот центар, при што одзела повеќе предмети. Одземените предмети биле вратени на сопствениците, а И.М. била задржана во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Не било главен град, центар било: Касами…

Тетовскиот градоначалник Билал Касами се огласи во…

Од СДСМ велат Касами е изгубен во…

Од владејачката партија СДСМ, денеска реагираа на…

Кој сака нека честита: За Касами Тетово…

Градоначалникот на Тетово и претседател на БЕСА, Билал…