Тешко повредена жена итно пренесена во болница откако во неа удрил автомобил „БМВ“

t

На 29.04.2022 во 09.40 часот било пријавено дека на сервисна улица која ја поврзува ул.„Загребска“ со влез во црква, патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(46) од Скопје удрило во пешакот Љ.П.(69) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Љ.П., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дете од Гостивар пренесено во болница, од…

Вчера во 13 часот и 15 минути…

Тешко повреден моторџија во сообраќајна несреќа во…

Во сообраќајна незгода која се случи вчера…

Песков: Русија е подготвена на сите закани…

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, за време…

ЦУК: Изгаснати 23 пожари на отворено, тимови…

Пожарникарите вчера изгаснале 23 пожари, а тимовите…

Експлозија во Требиње: Во близина на болница…

Непознато лице или група постави експлозивна направа…