Тешко повредена повозрасна скопјанка – мотоциклист со “Кавасаки” удрил во неа

t

На 09.04.2022 во 12.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Партизански одреди“ и ул.„Новопроектирана“, мотоцикл „кавасаки“, со скопски регистарски ознаки, управуван од М.А.(24) од с.Волково, скопско, удрил во А.К.(76) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.К., констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.


Увид на местото извршила екипа на СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОВРЕДЕН РУДАР СВЕДОЧИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО СОКОБАЊА:…

Директорот на Општата болница во Алексинац, д-р…

ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО РУДНИКОТ КАЈ…

Осуммина рудари загинаа во експлозија на метан…

(Видео) СТРАШНО: Синот на Шумахер доживеа несреќа…

Квалификациите за Гранд При на Саудиска Арабија…