Тешко повреден маж од Кавадарци: Со “Сканија” удрил во тунел

t

На 28.08.2022 околу 01:30 часот на патот Градско-Прилеп, товарно моторно возило „сканија“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Ј.(62) од Кавадарци удрило во тунел.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Ѓ.Ј. кои му биле констатирани во Општа болница Кавадарци.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР трага по момче од Кавадарци

На 13.11.2022 во 10.00 часот во ОВР…

Огромна благодарност од Буча до Кавадарци и…

Од украинската општина Буча се заблагодарија на…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…

Кавадарци се збратими со Буча! Јанчев подготвува…

Кавадарци се збратими со Буча, еден од…