Објавено на:

Тешко повреден работник при експлозија во фирма во Крагуевац

t

Во приватна фирма кај Крагуевац утрово експлодирала плинска боца, повреден е еден работник, пишуваат српските медиуми.

„Дошло до експлозија на боца со кислород во приватна фирма во белошевац, кај Крагуевац, а еден работник е тешко повреден. Во производствената хала на компанија денес околу десет часот експлодирала боца со кислород. Екипата на Итна помош го згрижила повредениот и го однела во Универзитетскиот клинички центар во Крагуевац“, пишуваат српските медиуми.

На местото на несреќата се припадници на Полициската управа и Бригадата за противпожарна заштита.

Според информациите од УКЦ Крагуевац, повредениот се здобил со тешки повреди на главата, градниот кош, стомакот и екстремитетите. Пациентот моментално се наоѓа во операционата сала, каде лекарите се борат за неговиот живот

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарските доктори потврдија оти македонските “не знаеја”:…

Состојбата на бугарскиот државјанин Драгомир Андонов кој…

ЕКСПЛОЗИЈА ВО ПАРИЗ: Две лица се исчезнати,…

Две лица се исчезнати, а најмалку 30…

Експлозија во Русија, четири лица загинаa

Најмалку четири лица загинаа, а две се…

Студент на економскиот факултет во Крагуевац се…

На Економскиот факултет на Универзитетот во Крагуевац…

Тешко повреден работник при експлозија во фирма…

Во приватна фирма кај Крагуевац утрово експлодирала…