Тик-Ток ќе престане да дистрибуира содржини во Русија

t

Кинеската социјална мрежа TikTok објави дека ќе престане да дистрибуира нови содржини во Русија и ќе ги емитува во живо поради законот за „лажни“ вести. – ооопштуваат од Спутник Србија.

Се очекуваат повеќе детали наскоро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Подморница на иднината: Русите ја создаваат “Арктур”…

Централното проектантско биро „Рубин“ од Санкт Петербург…

Херсон доби нов проруски шеф на регионот,…

Избраниот гувернер на регионот Херсон, Владимир Салдо,…

Дачиќ му се пожали на Лавров: Тешка…

Министерот за надворешни работи, Ивица Дачиќ денеска…

Толку од офанзивата, Украина се спрема за…

Украинскиот премиер Денис Шмигал изјави дека Украина…

Сијарто: Русија не е на колена, санкциите…

Односите меѓу Европа и Русија по конфликтот…