Тик-Ток ќе престане да дистрибуира содржини во Русија

t

Кинеската социјална мрежа TikTok објави дека ќе престане да дистрибуира нови содржини во Русија и ќе ги емитува во живо поради законот за „лажни“ вести. – ооопштуваат од Спутник Србија.

Се очекуваат повеќе детали наскоро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија нема да бара екстрадиција на оние…

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека…

Шефот на регионот Херсон убеден во позитивни…

Референдумот за присоединување на регионот Херсон кон…

Премиерот не очекува бегалски бран од Русија:…

Премиерот Димитар Ковачевски во одговор на новинарско…

Следува пресврт на настаните? Русија е подготвена…

Русија останува подготвена да преговара со Украина,…

Бугарија ги повикува нејзините државјани во најскоро…

Во врска со комплицираната ситуација, Министерството за…