Тик-Ток ќе престане да дистрибуира содржини во Русија

t

Кинеската социјална мрежа TikTok објави дека ќе престане да дистрибуира нови содржини во Русија и ќе ги емитува во живо поради законот за „лажни“ вести. – ооопштуваат од Спутник Србија.

Се очекуваат повеќе детали наскоро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД, ЕУ и Канада бараат руските дијаманти…

САД, ЕУ и Канада бараат руските дијаманти…

САД со предупредување за Турција: Да не…

Соединетите Американски Држави ја предупредија Турција да…

Тонат санкциите: Русија нуди алтернатива на SWIFT…

Русија нуди SWIFT алтернатива на трговските партнери.…

Дури тогаш ќе биде лошо: Советник на…

Кримскиот мост, најголемата градба од ваков вид…

Украински генерал призна: Русите напредуваат во Донбас,…

Генералот Валериј Залужни, врховен командант на вооружените…