Тоа ќе остане: СДСМ за пет години ги отворија само Уставот и патарините

t

Од денеска работат двете нови патарини на експресниот пат Миладиновци-Штип. Патувањето на граѓаните во два правци по овој пат ќе чини 320 денари повеќе,

Отворањето на патарините го коментираше Божидар Божиновски кој на Фејсбук напиша:

– “Отворени патарините на автопатот Штип – Скопје”

Само то ќе остани шо отвориле во пет години сдсм – уставот и патарините.”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Костадиновска-Стојчевска: Досега од опозицијата не видовме ниту…

Досега не видовме ниту еден државнички потег…

Каевски: Референдумската иницијатива доказ за антиевропската коалиција…

Иницијативата за референдум од Левица според Дарко…

Се испофалија: Со СДСМ и Ковачевски има…

Со СДСМ и Ковачевски рекордно зголемување на…

Маричиќ: Има пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се…

Ние имаме консензус за влез во ЕУ…

СДСМ: Уставни судии мора да се изберат,…

Неодговорното и несовесно однесување на пратениците на…