Товарно возило удри во велосипедист: Тешко повреден малолетник од Скопје

t

Во СВР Скопје вчера во 20.10 часот било пријавено дека на крстосница од ул.„Костурски херои“ и ул.„Благоја Давков“, товарно возило „фолксваген“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(46) од Скопје удрило во велосипед управуван од малолетник од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЃОКОВИЌ НЕМА ДА БИДЕ КАЗНЕТ ЗА НАПИШАНОТО…

Новак Ѓоковиќ најверојатно нема да се соочи…

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме,…

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар…

Кој би можел да стои зад нападите…

Сè уште не е јасно кој стои…

САД СО ДВЕ БАРАЊА ДО КОСОВО: „Повлечете…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховенир…

ВО ПЕТОК НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД –…

По неколкуте празници во месец мај, ни…