Објавено на:

Товарно возило удри пешак во Центар

t

Пешак се здобил со тешки повреди откако вчера утрината бил удрен од автомобил на крстосница од булевар „Крушевска Република“ со булевар „Кочо Рацин“.

-Товарно моторно возило „форд“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Е.(55) од Скопје, удрило во Е.М.(34) од Скопје, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Е.М., констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Запалено возило во Куманово: Интервенирале пожарникари

Кумановските пожарникари интервенирале на три пожари во…

Прегазен пешак во центарот на Скопје, возачот…

Полицијата информира дека синоќа после полноќ пешак…

(Видео) Автомобил собра пешак на тротоар –…

Еден жител на Белград имаше неверојатна среќа…

Му го запалиле “пред нос”: МВР со…

Утрово на паркингот пред затворот во Идризово…

Полицијата ги бара: Кумановец и светиниколец не…

Сопственик на рентакар фирма од кумановско, вчера…