Објавено на:

Толку беше: Шојгу најави дека ќе ја крене во воздух секоја пратка оружје од НАТО – предупредени сте!

t

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека Русија ќе ги смета пратките со оружје што НАТО ги испрати во Украина за цели за уништување, пренесе РИА.

Тој додал дека украинските војници биле забарикадирани во фабриката за челик Азовстал.

Тие беа држени во безбедносна блокада во Мариупол, откако претседателот Владимир Путин нареди таму да бидат херметички затворени.

Во исто време, Министерството за одбрана соопшти дека руски подморници во Црното Море истрелале две крстаречки ракети „Калибар“ врз цели во Украина.

Минатиот месец Русија за прв пат објави дека користи подморници за да ги нападне украинските сили.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: Напредува истрагата за киднапирањето на Самоил

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели…

(Видео) Да не се налути меѓународната: Еве…

Ќе има протести против противуставните двојазични униформи…

Вечерва вонредно издание на Тешки Муабети, гостин…

Обидот за цензура значи дека сме на…

Во понеделник дожд, во вторник значително пониски…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Teрапија да ви препишеме или ќе се…

Шест милијарди долари од руски извори се…