Објавено на:

Томовски останува прв чувар на мрежата на голот на Вардар

t

Вардар го составува тимот за идната натпреварувачка сезона, а во овој момент не треба да стравува за голманската позиција во тимот, бидејќи таа ќе остане иста како и оваа сезона.

Одличниот чувар на мрежата и репрезентативец на Македонија, Мартин Томовски продолжува во Вардар и идната сезона како прв чувар на мрежата. Томовски има валиден договор со тимот, па така и следната сезона ќе биде помеѓу стативите и ќе го брани голот на најтрофејниот.


Ова значи дека Вардар е ,,мирен” на голманската позиција. Тука ќе биде и искусниот Борко Ристовски, а веројатно во тимот ќе остане и младиот Гогов, како трет чувар на мрежата и идната сезона.

Дибиров, Талески, Моралес… се неколкумината кои го продолжија договорот со Вардар и за следната сезона.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се најавуваат неколку силни финансиски инјекции –…

Поранешниот двократен европски ракометен првак Вардар ги…

Вардар со официјално соопштение по официјалното исфрлување…

ЕХФ вчера ја официјализираше својата одлука за…

Видео: 12 километарската баклијада на Комити од…

Навивачите на Вардар, популарните ,,Комити”, покажаа и…

Ќе му помогне ли РФМ? Вардар е…

На Вардар му се „заканува“ исфрлување од…

,,Комитите” со голем спектакл за својот роденден:…

Навивачите на Вардар, популарните ,,Комити" вечерва приредија…