Објавено на:

Топол понеделник, со температура до 34 степени

t

Во Скопје ќе преовладува сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.


Минималните температури ќе бидат во интервал од 7 до 16, а максималните ќе се движат од 27 до 34 степени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

180 позитивни од 2 880 тестови, нема…

Министерството за здравство информира дека во последните…

Изменет законот за недела неработен ден, дознајте…

Собранието ги усвои измените и дополнувањата на…

Приведен крадец во Прилеп

На плоштадот „Методија Андонов Ченто” во Прилеп,…

,,До кога ќе ги снемува спортските брендови”?

Македонскиот ракометен првак и најтрофеен клуб Вардар…

Европски аналитичари: Бугарија се изживува со Македонија…

Битолчанецот Божидар Бижиновски накратко на неговиот Фејсбук…