ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА – 27 годишно момче пронајдено починато, телото итно предадено на обдукција!

t

На 26.08.2023 околу 13,30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Мокриево, струмичко во семејниот дом бил пронајден починат М.С.(27).

Смртта била констатирана од лекар од итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Трагедија: Почина едногодишно бебе во охридската болница

Едногодишно бебе почина денес во охридската болница.…

Починат маж пронајден во Вардар кај Пешачкиот…

Во водите на реката Вардар кај Пешачкиот…

Тело на маж пронајдено во автомобил во…

Мртов маж бил пронајден во автомобил, кој…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…