Објавено на:

Трагедија во Охрид: Маж се удави во Охридското Езеро

t

На плажа пред хотел на охридското крајбрежје, вчера околу 15.15 часот од водите на Охридското Езеро бил извлечен Р.М.(77) од селото Пласница, Македонски Брод.

По извршена реанимација, од страна на Итна медицинска помош кај лицето била констатирана смрт, без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото е предадено на семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Меѓународно истражување: Стариот дел на Охрид, антички…

Стариот дел на Охрид или антички Линхидос…

Пронајден кокаин кај 23-годишник од Охрид

На 14.09.2022 во 18.50 часот во Охрид,…

(Видео) Охрид е горд на својот ХЕРОЈ:…

Нешто после 09:30 часот, охридскиот пливачки херој…

За партијата која ја “спасува” историјата татковината…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, на Фејсбук…

Трагедија: Тело на жена извлечено од Охридското…

Од водите на Охридското Езеро e извлечено…