Објавено на:

Трагедија во Прилеп: Маж почина откако бил прободен од бик

t

На 29.07.2022 околу 13.20 часот во Полициска станица Прилеп е пријавено дека во Прилеп, во близина на Хлорната станица на ЈП „Водовод”, спроти новите гробишта, од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт кај К.Ј.(75) од Прилеп, чие што тело се наоѓало во патничко возило „матиз“, со прилепски регистарски ознаки.

Од страна на увидна екипа од Полициска станица Прилеп извршен е увид, а при разговор со В.Ј. (50) од Прилеп, син на починатиот, тој кажал дека откако добил повик од З.Н. дека нешто не е во ред со неговиот татко, се упатил кон место викано „Стопанство-Чопела“, каде што неговиот татко напасувал добиток и го забележал како лежи на ливадата без знаци на живот, најверојатно од напад на бик. Заедно со роднината Р.Б. го ставиле телото во возилото и на пат кон градот, пред влезот на Хлорната станица, ја пресретнале екипата на Итната медицинска помош Прилеп.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Српска ракометарка почина во тешка сообраќајна…

Во тешка сообраќајна несреќа којашто се случи…

Димитриевски на средба со граѓани во Прилеп:…

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, вчера…

Акција на МВР во Прилеп: Пронајдена дрога,…

На 20.09.2022 во Прилеп, полициски службеници од…

Хорор приказна: Прилепчанец со амутирана нога почина…

51-годишниот прилепчанец Горан Димески, утринава е пронајден…

30 дневен притвор за силувачот од Прилеп:…

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за…