Трагедија во Скопје: Се запали куќа во Скопје, почина едно лице

t

На 19.04.2022 во 20.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Трета македонска бригада“ во Скопје.

Пожарот бил изгаснат, а во куќата била пронајдена почината С.Ч.(75) од Скопје.

Смрт констатирал лекар, увид бил извршен од полициски службеници од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било предадено на обдукција. Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во затворот Идризово откриен тунел за бегство

Рано утрово затворската полиција во затворот во…

Игор Џамбазов се прости од Мешковски: Ме…

Доајенот на македонското глумиште Димче Мешковски почина…

И покрај налогот за апсење, Путин ќе…

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, по…

Две жени повредени во сообраќајка во Скопје

На 20.03.2023 во 13.15 часот во СВР…

Песков откри за што разговарале Путин и…

Претседателите на Русија и Кина, Владимир Путин…