Трагедија во Скопје: Чичко си го прегази внукот враќајки во рикверц

t

Вчера околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза” со тешки телесни повреди бил донесен малолетник од Скопје.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека во дворно место од семејниот дом на ул.„Методија Андонов Ченто” малолетникот бил удрен со патничко возило „форд фокус” од неговиот чичко В.Ф.(26), додека се враќал наназад.

Увид бил извршен од екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена марихуана, приведен дилер во Скопје

На 28.09.2022 околу 19.00 часот на подрачјето…

Земал 10 милиони, не платил данок: Кривична…

Единицата за економски и компјутерски криминал при…

Да ти е страв по улица да…

На 26.09.2022 во 13.30 часот во СВР…

(Фото) Верижен судир вечерва во Скопје! Учествуваа…

Верижен судар се случи вечерва во центарот…

Санкционирани 165 возачи во Скопје, најголем дел…

Министерството за внатрешни работи во текот на…