Трагедија во Скопје: Чичко си го прегази внукот враќајки во рикверц

t

Вчера околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза” со тешки телесни повреди бил донесен малолетник од Скопје.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека во дворно место од семејниот дом на ул.„Методија Андонов Ченто” малолетникот бил удрен со патничко возило „форд фокус” од неговиот чичко В.Ф.(26), додека се враќал наназад.

Увид бил извршен од екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…