Објавено на:

Трагедија во Струмица: 22-годишно момче убиено во крвава пресметка меѓу две семејства

t

22-годишно момче вечерва е убиено во Струмица во тепачка меѓу две семејства, во која има и повредени две жени и шеснаесетгодишно дете.

Веста за медиумите ја потврди директорката на струмичката болница, д-р Катерина Кузмановска, која информираше дека момчето било прободено и било донесено мртво во болницата, додека повредените се надвор од животна опасност.

Според портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, пријавен e инцидент на улица „Бетовенова“ во Турското Маало во градот, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Повеќе информации за овој трагичен случај од полицијата најавуваат за утре.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали за сообраќајката кај Струмица: Три лица…

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа…

Сообраќајна несреќна на патот Струмица – Ново…

Од АМСМ известуваат дека сообраќајот на магистален…

Драма на “Бит Пазар”: Тигрите апсеа вооружен…

На 02.08.2022 на подрачје на Бит Пазар,…

Жена искршила кафана во Гостивар

Ноќва во 01.20 часот во Трговски центар…

Пожарите не стивнуваат: Моментално гори во Струмица…

Во земјава активни се два пожара, меѓу…