ТРАГЕДИЈА: Жена пронајдена почината во Вардар, познат нејзиниот идентитет

t

На 09.05.2022 во 11:22 часот во Полициската станица Драчево било пријавено дека на брегот на река Вардар во с.Зелениково, скопско, било пронајдено тело на женско лице.

Полициски службеници излегле на местото и констатирале дека станува збор за Г.Н.(71) од с.Банско, струмичко.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се огласија од Белата куќа: Не се…

Белата куќа не се меша во ситуацијата…

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…

(Фото) “Вагнер” јавно бараат платеници за војната…

Во рускиот град Екатеринбург се поставени неколку…

(Видео) Меѓуетнички односи на ниво: Иссвиркан македонскиот…

Вчера вечер на Плоштадот "Скендербег" во Скопје…