Трагедија: На само 44 години ненадејно почина познатиот македонски диџеј

t

Менаџерот Васко Павлевски, сопственик на „Горила Продукција“ денеска на социјалните мрежи ја сподели тажната вест за прераната смрт на Кирил Чипурески од Битола.

– Другар почивај во мир 💔 Заедно од Богданци до Тетово, од Струга до Каменица, безброј светски имина, фотосесии, ти си кум на нашето Fresh Union, многу пати беше и дизајнер, беше диџеи, беше продуцент, вршеше преводи по граници кога светски диџеи немаа виза, многу пријателства, многу журки, многу голем придонес за промоција на Битола и Македонија. 20 години заедно не беа доволни за да раскажеме се! Се гледаме таму горе Чипур 💔, напиша Павлевски на социјалните мрежи.

Засега не е позната причината за смртта на Џипурески, кој имаше 44 години.

– Светски човек беше …а сепак наш, малце е да се напише овде се’ за него :((( Бог да и даде сила на фамилијата, се вели во еден од коментарите.

– Бог да го прости, не можам да верувам, нека почива во мир…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бомба на чешки пратеник: НАТО ја бомбардираше…

Европската Унија и Соединетите Американски Држави со…

Борел: Никој, никогаш, никаде не треба да…

По повод Денот на сеќавање на сите…

Некој сепак ќе легне на брашното: Конечен…

Косовскиот премиер Албин Курти денеска пред пратениците во Собранието…

Скопјанец нападнал и грубо навредувал припадник на…

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена претходна…

Тетовец уценувал млада девојка дека ќе објави…

СВР Тетово поднесе кривична пријава за Ш.С.(18)…