Трагедија: „Пасат“ излета од патот – загина 38-годишник, двајца тешко повредени

t

38-годишник од селото Мокриево загина, а двајца се тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа која вчера се случила во близина на Струмица.

Како што соопшти МВР, околу 18 часот автомобил марка „фолскваген пасат“ загубил контрола на патот меѓу Ново Село и Мокриево.

-Од здобиените повреди на местото на несреќата починал сопатникот С.Т.(38) од с.Мокриево, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Возачот С.С. и сопатникот Д.Д.(44) од с.Мокриево се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Струмица, велат од МВР.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Струмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Да не го мислите: Додека го…

Ленин Јовановски, претседателот на "Слобода превоз" кој…

Ковачевски “згрме”: Нема да трпам директори кои…

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски вели дека не…

Блерим Беџети ги подбра министрите на ДУИ:…

Градоначалникот на Сарај и организациски секретар на…

Функционер на Алијанса контра ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ:…

Поранешниот директор на Државниот инспекторат за шумарство…

Поранешен бугарски МВР: Бугарија направи решителен чекор…

Бугарскиот министер за одбрана Димитр Стојанов направи…