Трагедија: Триесет и пет годишен маж пронајден мртов во опожарениот стан во Хром

t

Мртвото тело на И.Ј. (35) денеска е пронајдено во опожарениот стан на улица „Исаија Мажовски“ во скопската населба Хром, соопшти МВР.

Според првичните инфорамции на МВР, пожарот бил пријавен утрово во 9.47 часот во СВР Скопје, а е изгаснат од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје.

– Интервениравме со три противпожарни возила, а гореше на четвртиот кат од петкатницата. Затекнавме целосно опожарен стан, со пламен кој излегуваше надвор од прозорците, изјави за МИА командантот на скопската Противпожарна единица Звонко Томески.

На местото биле илезени и екипи на итната медицинска помош, а нема други повредени лица.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Исчезнатиот велешанец пронајден мртов, со автомобил излетал…

Велешанецот на возраст од 49 години, кого…

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

Пронајден убиен и исчезнатиот Панче, истите лица…

По преземени опсежни мерки и активности од…

Маж од Неготино фатен со кокаин во…

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(33)…

(Видео) Големи немири и подметнати пожари го…

Полициски автомобили и автобуси беа запалени откако…