Трагедија: Удавен скопјанец пронајден во Врадар

t

На 19.04.2022 околу 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека од реката Вардар на подрачјето на Гази Баба бил изваден удавен Р.К.(61) од Скопје.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, увид извршила екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на обдукција.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вардар со официјално соопштение по официјалното исфрлување…

ЕХФ вчера ја официјализираше својата одлука за…

Видео: 12 километарската баклијада на Комити од…

Навивачите на Вардар, популарните ,,Комити”, покажаа и…

Ќе му помогне ли РФМ? Вардар е…

На Вардар му се „заканува“ исфрлување од…

(Видео) Трагедија во Мексико: Мост се сруши…

Висечки мост се сруши додека преку него…

,,Комитите” со голем спектакл за својот роденден:…

Навивачите на Вардар, популарните ,,Комити" вечерва приредија…