Трагедија: 72 годишен кавадарчанец паднал од тераса на скопска клиника

t

Кавадарчанец на возраст од 72 години починал пред четири дена на КАРИЛ, откако од терасата од третиот кат на Дигестивната хирургија паднал на вториот кат.

Несреќата се случила во неделата вечерта околу три часот по полноќ. Ден претходно бил опериран од жолчка, а во понеделникот требало да си замине дома.

Кога пристигнал неговиот син да го земе, докторот му ја раскажал случката, објави Канал 5.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија го потресе светиниколско: Овчар настрада од…

Трагичен случај во светиниколското село Стањевци –…

За влакно избегната нова трагедија во Велес:…

Малата Магдалена која загина во саботата на…

Детали за трагедијата во Велес: Девојчето било…

Денеска, околу 18:00 часот во СВР Велес,…

Вознемирувачко: Семејно куче раскасало тримесечно бебе –…

Британски родители се обвинети за смртта на…